Παραδοσιακοί Χοροί
Ο Δήμος Αγ.Αναργύρων-Καματερού είναι απο τους πρωτοπόρους δήμους που δημιούργησε τμήμα ελληνικών παραδοσιακών χορών. Στο πέρασμα των χρόνων πολλοί είναι αυτοί που έμαθαν παραδοσιακό χορό και μυήθηκαν στα ήθη και έθιμα της πατρίδας μας. Ομάδες νηπίων, παιδιών, εφήβων, ενηλίκων και τρίτης ηλικίας απαρτίζουν το τμήμα αυτό, μαθαίνοντας δημοτικούς χορούς απο την ηπειρωτική και νησιωτική Ελλάδα, τη Μικρά Ασία και την Κύπρο, καθώς και αστικολαϊκούς χορούς (χασάπικα, ζεϊμπέκικα, Απτάλικα, καρσιλαμάδες κ.α.) 

Κόστος : 10€ Εγγραφή  + 7€ ανά μήνα
Δείτε τα εκπτωτικά προγράμματα και τους όρους εδώ

ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟΙ ΧΟΡΟΙ 2020-2021 (15 άτομα ανά τμήμα)

 

 

 

 

2ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΑΓΙΩΝ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ

 

(Εκπαιδευτής:

Βακράκης Χρήστος)

 

 

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

16:15 – 17:00

Α-Β-Γ δημοτικού

17:15 – 18:00

Δ-Ε-ΣΤ δημοτικού

 

 

 

 

4ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΑΓΙΩΝ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ

 

(Εκπαιδευτής: Βακράκης Χρήστος)

 

ΠΕΜΠΤΗ

16:15 – 17:00

Α-Β-Γ δημοτικού

17:15 – 18:00

Δ-Ε-ΣΤ δημοτικού

19:00 – 20:30

Ενήλικες

 

 

8ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΓΙΩΝ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ

 

(Εκπαιδευτής:

Τσίκου Βασιλική)

 

 

 

 

 

 

ΔΕΥΤΕΡΑ

 

 

 

 

17:30 – 18:20

Ρεμπέτικα – Λαϊκά (Ενήλικες Αρχάριοι)

18:30 – 19:50

Παραδοσιακοί Χοροί (Ενήλικες Προχωρημένοι)

20:00 – 21:00

Ρεμπέτικα – Λαϊκά (Ενήλικες Μεσαίοι)

 

 

 

ΤΡΙΤΗ

 

16:15 – 17:20

Παιδικό

17:30 – 18:50

Παραδοσιακοί Χοροί (Ενήλικες Αρχάριοι)

 

19:00 – 19:50

Ρεμπέτικα – Λαϊκά (Ενήλικες Προχωρημένοι)

 

 

20:00 – 21:20

Παραδοσιακοί Χοροί (Μεσαίοι)

 

Α’ ΚΑΠΗ ΑΓΙΩΝ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ

ΤΕΤΑΡΤΗ

(Εκπαιδευτής: Τσίκου Βασιλική)

17:30 – 18:45

Παιδικό

 

 

19:00 – 20:20

Παραδοσικοί Χοροί (Ενήλικες-Προχωρημένοι)

 

 

20:30 – 21:30

Ρεμπέτικα – Λαϊκά (Ενήλικες Αρχάριοι)

Α’ ΚΑΠΗ ΑΓΙΩΝ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

(Εκπαιδευτής:Βακράκης Χρήστος)

18:30 – 19:30

Ρεμπέτικα (Ενήλικες Προχωρημένοι)

 

19:40 – 21:10

Παραδοσιακό (Ενήλικες Αρχάριοι)

2ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ

ΔΕΥΤΕΡΑ

18:00 – 19:30

Ενήλικες

(Εκπαιδευτής: Μαυρόπουλος Χρήστος)

 

 

ΣΑΒΒΑΤΟ

11:00 – 11:40

Νήπια, Α-Β-Γ δημοτικού

 

11:50 – 12:30

Γ-Δ-Ε δημοτικού

 

12:40 – 13:20

Ε-ΣΤ δημοτικού & γυμνάσιο

3ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ

(ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ)

ΤΡΙΤΗ

18:00 – 19:30

Ενήλικες

(Εκπαιδευτής: Μαυρόπουλος Χρήστος)

ΠΕΜΠΤΗ

18:00 – 19:30

Ενήλικες

 

 

 

 

5ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ

(ΓΕΡΟΒΟΥΝΟ)

 

 

 

ΣΑΒΒΑΤΟ

16:45 – 17:30

Νήπια, Α-Β-Γ δημοτικού

(Εκπαιδευτής: Μαυρόπουλος Χρήστος)

17:40 – 18:20

Δ-Ε-ΣΤ δημοτικού

 

18:30 – 19:10

Δ-Ε-ΣΤ δημοτικού

 

19:20 – 20:30

Ενήλικες

6ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ (ΓΕΡΟΒΟΥΝΟ)

ΔΕΥΤΕΡΑ

19:45 – 21:15

Ενήλικες

(Εκπαιδευτής: Μαυρόπουλος Χρήστος)

 

ΤΕΤΑΡΤΗ

17:30 – 18:50

Ενήλικες Αρχάριοι

 

19:00 – 20:20

Ενήλικες Προχωρημένοι

6ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ (ΓΕΡΟΒΟΥΝΟ)

(Εκπαιδευτής: Μαυρόπουλος Χρήστος)

ΤΕΤΑΡΤΗ

20:30 – 21:50

Ενήλικες Ομάδα Παρουσίασης

ΠΕΜΠΤΗ

20:00 – 21:30

Ενήλικες

 

ΚΥΡΙΑΚΗ

11:00 – 11:40

Νήπια, Α-Β- Γ  Δημοτικού

11:45 – 12:20

Γ- Δ- Ε  Δημοτικού

12:30 – 13:15

Ε-ΣΤ  Δημοτικού &  Γυμνάσιο - Λύκειο

8Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ

ΤΡΙΤΗ

16:30 – 18:00

Παιδικό

(Εκπαιδευτής:

Βακράκης Χρήστος)

 

 

3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ

 

 

ΔΕΥΤΕΡΑ

18:00 – 19:20

Τμήμα Αρχαρίων Ενήλικες

(Εκπαιδευτής:

Βακράκης Χρήστος)

19:30 – 20:50

Β έτος – Τμήμα Ενηλίκων

 

21:00 – 22:20

Προχωρημένοι

 

ΤΡΙΤΗ

19:00 – 20:30

Λαϊκό Ρεμπέτικο

 Πληροφορίες Εγγραφών


 Κάντε την εγγραφή σας Online στο https://agan.publicota.gr

 8:00 - 14:30  -  Τηλ: 213 2039982 - 2132039973

15:00 - 20:00   -  Τηλ : 213 2039956

<= Πίσω στη Διεύθυνση Πολιτισμού